מאמרים

בתים למכירה בכפר סבא


קניית בית

כשמחפשים בתים למכירה בכפר סבא, צריך לדעת שחיפוש בית לא דומה לשום דבר אחר. יש כל כך הרבה דברים שצריך לבדוק, ומאחר שמדובר בקנייה הכי יקרה כנראה שעושים במהלך החיים יש לעשות הכול בכדי להימנע מטעויות. שלא כמו קניית אוטו שבה ניתן לקחת את האוטו לבדיקה במוסך בטרם הקנייה, את הבית אי אפשר לקחת למוסך.

מצד שני, הבית לא מועד לקלקולים ולתקלות לעיתים קרובות כפי שקורה לאוטו, והפחת שלו נמוך בהרבה. כמו כן, וזו הסיבה העיקרית לכך שאנשים רבים קונים דירה להשקעה, מחירי הדירות בדרך כלל עולים, מה שכמעט ולא קורה עם דברים אחרים שקונים.

מה לבדוק בבית?

אחרי שאתם יודעים פחות או יותר באילו אזורים לחפש בתים למכירה בכפר סבא, וכמובן איזה סוג בית, מה גודלו וכמה חדרים בערך יהיו בבית המבוקש, זה הזמן לסמן וי על מספר בתים שברצונכם לבדוק. כעת עליכם לכתת רגליכם ולראות במו עיניכם את הבתים הפוטנציאליים. בשלב זה חשוב ביותר לפקוח עיניים.

בעלי הבית מן הסתם השקיעו במראה הבית בכדי שייראה טוב – צבעו, סיידו וכדומה, אך זה עלול להטעות ולחפות על פגמים הקיימים בבית. בדקו טוב את מצב הצנרת, הברזים, התבוננו בקירות וודאו שאין סדקים ורטיבות. פתחו את ברזי המים וודאו שהמים זורמים, שיש מים חמים, שמערכת הביוב תקינה.

סוגי בתים

אילו סוגי בתים למכירה בכפר סבא קיימים? ובכן, ישנם סוגים רבים: דירות רגילות, בתים פרטיים ווילות, קוטג'ים, פנטהאוזים, דופלקסים, מגרשים למכירה, דירות גן ועוד. ניתן לקנות בתים באמצעות משרד תיווך או לחפש באופן פרטי. כמו כן ישנם פרויקטים של בנייה, כאשר בכפר סבא הבתים החדשים המוצעים למכירה נמצאים בעיקר בפרויקט השכונה הירוקה. נוסף לכך ניתן לרכוש בית חדש כחלק מקבוצת רכישה, מה שמוזיל משמעותית את מחיר הדירה.

לבנות או לקנות?

כאשר אנשים מעוניינים להשתקע בבית הקבע שלהם עומדת בפניהם האפשרות לקנות בית מוכן או לבנות אותו לבד. קניית בית מוכן היא זולה יותר וחוסכת את הצורך בתכנון הבית, כך שניתן להיכנס אליו מהר יותר. לעומת זאת בניית בית באופן עצמאי מאפשרת את תכנון הבית בדיוק כפי שאתם חולמים, כשכל פרט בבית מעוצב בדיוק לפי הטעם שלכם. ללא ספק האידיאל הוא לבנות את הבית לבד כשהמצב הכלכלי מאפשר זאת. לכן אם אתם מחפשים בתים למכירה בכפר סבא וחושבים על בנייה עצמאית חפשו מגרשים למכירה.