מאמרים

דרושים עובדים


דרושים עובדים? כך נמצא אותם!

בעידן בו כולנו רוצים להציע ללקוחותינו את השירות הטוב ביותר ולשמר את נאמנותם לחברה שלנו לאורך זמן, חיפוש עובדים בעלי תודעת שירות נכונה זו עבודה קשה. כיום דרושים עובדים שלא רק יודעים להעניק שירות מהיר, אלא גם ללוות את הלקוחות בצורה סבלנית, לדעת להציע להם מוצרים נלווים בצורה שאינה מעצבנת או מעוררת חשד ובעיקר דרושים עובדים שיודעים לייצג את החברה שלנו בצורה המכובדת ביותר. גיוס כוח אדם הוא אחת המשימות הקשות ביותר עבור כל בעל עסק או מחלקת משאבי אנוש בחברה כזו או אחרת, ויש דרכים שונות לנסות להגיע אל העובדים הטובים.

תחלופת עובדים גבוהה

חברה לה דרושים עובדים שירותיים טובים פונה לעיתים קרובות לחברות כוח אדם, אך חברות אלו לא תמיד מצליחות לספק את הדרוש ולרוב מפרסמת מודעות כלליות לפיהן דרושים עובדים צעירים, חסרי ניסיון ובעלי מוטיבציה. מודעות אלו אינן מתארות דרישות ספציפיות לפיהן דרושים עובדים בעלי תודעת שירות טובה, ניסיון בשירות לקוחות וכדומה והן יוצרות לרוב מבול של פניות, שמסתכמות בתחלופת עובדים גבוהה – כיוון שפונים רבים עוברים את הסינון אך אינם מצליחים להתמיד בעבודת השירות.

לייעל את החיפוש

מודעה המציינת בצורה נכונה כי דרושים עובדים לשירות או לכל עבודה אחרת מייעלת את החיפוש של העובד הפוטנציאלי ועוזרת למי שמחפש עובדים מתאימים לסנן פניות לא רצויות. מודעה מדויקת צריכה לציין כי דרושים עובדים למשרת שירות לקוחות ולפרט את התכונות הדרושות – השכלה רצויה, ניסיון לפי מספר שנים או סוג חברות מסוים, תכונות אישיות רצויות וגם מיקום גיאוגרפי ויכולת התחייבות לזמן ארוך.

גם לטובת העובד

חברה לה דרושים עובדים ומפרסמת מודעה כלשהי, היא בעלת אחריות שלא לטרטר עובדים פוטנציאלים בדרך למציאת המשרה לה הם דרושים. מערכת היחסים הזו שבין מחפשי עובדים למחפשי עבודה תלויה בדיוק בה מנוסחת מודעת דרושים ובמקביל, ביכולת הסינון של מחפש עבודה וההכרה בהתאמה שלו לעבודה זו או אחרת. מודעת דרושים מדויקת תוביל למציאת עובדים בעלי תודעת שירות נכונה ושאר התכונות הדרושות לכל מעביד.