מאמרים

הסרת עין הרע
סיבות לסחרור

רבים מזלזלים בנושא של עין הרע עד לרע שהם נתקלים בתופעה. עין הרע גורמת לאנשים לעבור סחרור בחייהם, הם מרגישים שישנם דברים שהם לא בסדר ולא מסתדרים בחייהם, אך לא יודעים לשים את האצבע על הדופק של מה בדיוק מוביל לאותו סחרור. כשהרבה דברים לא מסתדרים יש לשקול ברצינות רבה הסרת עין הרע על מנת לעבור לשגרת חיים בריאה יותר. על מנת להנות מאותה הסרת עין הרע יש לשנות את ההתנהגות האישית של מי שנמצאת עליו עין הרע.


גאוותנות

גאווה היא מקור למשיכת עין הרע. כאשר אדם מצליח מאד והוא מגיע לסביבה שאינה דומה להצלחה זו, הוא עלול להסתובב בגאווה ונראה כי על פניו יעשה זאת בצדק. אנשים רוצים להתגאות בהצלחות שלהם ועל כן עושים פעולות שונות שמציגות את הצלחותיהם. הבעיה היא שגאוותנות מעוררת במכוון או שלא במכוון קנאה וקנאה היא מקור לעין הרע.


קנאה

קנאה של אחרים יוצרת עין הרע. לעיתים הקנאה היא דווקא על ידי האנשים הכי קרובים לנו ואלו עלולים לחוש אותה ובלי להתכוון בכלל לגרום לעין הרע. אם במקרה האדם מצליח ומציג את הצלחותיו אפילו לקרובים לו ועל כן עורר את קנאתם ולפתע הוא חש כי משהו משתבש בחייו, טוב יעשה אם יחליט לעשות הסרת עין הרע יאמץ התנהגויות צנועות יותר.


צניעות

הסרת עין הרע חייבת להתבצע יחד עם אימוץ התנהגות צנועה. הגאוותנות היא ההיפוך של צניעות וכשהגאוותנות שולטת בחיי האדם הוא מרגיש פעמים רבות אי נעימות וחוסר נינוחות בחייו, גם כשהוא נמצא בהצלחה. כדי לעשות הסרת עין הרע חובה לאמץ התנהגויות צנועות ולהימנע ככל הניתן מלגרום לאנשים שקרובים או רחוקים לנו מלקנא בפעולות או בהצלחות האישיות שלנו.