מאמרים

לימודי שוק ההון לקראת קריירה


במסגרת האפשרויות ללימודים במסלולים מקצועיים שונים, אלא קרנם של לימודי שוק ההון בשנים האחרונות בצורה בולטת באופן מיוחד. חשוב לומר, כי לימודי שוק ההון לא נועדו רק לאנשים כאלה ואחרים אשר מעוניינים להכנס לבורסה כמשקיעים פרטיים על מנת לדאוג לכסף שלהם בצורה טובה יותר, אלא גם, ואולי בעיקר, לאנשים אשר רוצים לעשות קריירה בתחום זה ועל כן זקוקים לקבל את כל הכלים והידע הנדרשים לצורך זה. לאנשים אלה יש צורך ביותר מקורס אחד כדי להצליח בתחום ועליהם לגלות כישרון ורצון לעבוד קשה בתחום כמו בכל מקצוע אחר. אל תחשבו שהעבודה בשוק ההון קלה. מי שרוצה להצליח ולעשות קריירה צריך להשקיע – ממש כמו בבורסה עצמה.

עבודה בשוק ההון

יש שני דרכים להתפרנס משוק ההון – כעצמאים המשקיעים את כספם ומשקיעים מזמנם על מנת לייצר רווחים מההשקעות שלהם בשוק ההון, וכאנשי קריירה העובדים בשוק ההון בחברות שונות, בבנקים, חברות ביטוח, בתי השקעות שונים וכיוצא באלה. עבודה בשוק ההון לעולם לא חסרה וכמו בכל תחום, ואולי אף יותר כאן, על האדם להפגין כישורים ויכולות אמיתיות מהשטח ולא רק תיאוריה נכונה מהאקדמיה.

לימודי שוק ההון המפתח להצלחה בתחום

קשה מאד להגיע להישגים בתחום שוק ההון ללא רקע תיאורטי וכלים מעשיים. אינטואיציה לבד איננה מספיקה לאלה המעוניינים לעבוד בחברות או לשמש כיועצי השקעות או כמנהלי תיקי השקעות בבתי השקעות שונים. כמו בכל תחום בחיים יש כללים וצורות התנהלות שיש ללמוד אותם ויש ללמוד כיצד לעשות בכלים שימוש מעשי ותמיד חשוב לזכור כי מדובר כאן בכסף של אנשים אחרים באופן ישיר ולכן האחריות מאד כבדה.

לימודים בנוסף לנסיון

למי שמתחיל לעבוד בשוק ההון ללא כל הכשרה או לימודים מקדימים ייקח זמן רב עד שייחשף לכל המידע והכלים הנחוצים כדי לתפקד נכון בתחום. לומדי הקורסים של לימודי שוק ההון נהנים מתשתית רחבה של מושגים והרגלי עבודה נכונים עם יכולת מוכחת בשימוש של כלי עבודה ספציפיים ואת הנסיון הם מנצלים לתרגול ולא רק ללימוד.