מאמרים

מקלחון


מקלחון פינתי הוא מקלחון אשר עומד בפינה של החדר כשאחת מהזויות שלו היא של 90 מעלות. המלקחון יכול להיות עם דלתות חצי מעוגלות או ישרות והן יכולות להיפתח לצדדים או כלפי פנים החדר. מקלחון פינתי מגיע במידות שונות, צורות שונות ועיצובים מגוונים כאשר הבחירה במקלחון המתאים נובעת משיקולים של גודל חלל החדר והטעם האישי של בעלי הבית.

מקלחון מעוגל או ישר
כאשר חלל הרחצה הוא קטן, מנסים לנצל כל חלק שלו ולכן מקלחון פינתי עם דלתות מעוגלות אשר נפתחות לצדדים יהיה המקלחון החסכוני ביותר במקום עבור העיצוב הכללי. כאשר חלל הרחצה מרווח ניתן לבחון במקלחון מרובע אשר מעבר לבחירה העיצובית שחלק יבחרו דווקא בו, הוא מרווח הרבה יותר. הדלתות של שני סוגי המקלחונים יכולות להיפתח כלפי חלל החדר כשהוא מרווח או כלפי הצדדים כאשר החלל קטן יותר או אם זהו העיצוב המועדף על
בני הבית.

עיצובים של מקלחונים
מקלחון פינתי מגיע בשלל עיצובים. מעבר לגודל המקלחון המשתנה, גם העיצוב צריך להתאים לחלל החדר ולטעם האישי של בני הבית. העיצוב בא לידי ביטוי בזכוכית שיכולה להיות עם דוגמה עליה ולא חייבת להיות שקופה לחלוטין, הידיות יכולות להיות בצורות שונות וכמו כן ניתן לבחור לשים מתלה שיהיה על המקלחון עצמו. מתלה שהוא חלק מהמקלחון אינו רק פריט פרקטי כי אם פריט עיצובי שיכול להשפיע על נראות החלל כולו, בין אם הוא קטן או גדול.

גודל המקלחון
בהתאם לחלל החדר ניתן לבחון את גודל המקלחון. מקלחון פינתי יכול להיות קטן או גדול כאשר אם חלל הרחצה קטן ישנה אפשרות לבחור רק במקלחון קטן, אך אם החלל גדול, ישנן אפשרויות רבות וכל מקלחון יכול להתאים לו.