מאמרים

מרכזיות IP


מרכזיות IP מהסוג CENTREX

כאשר עסק מסויים רוצה לאפשר ללקוחות שלו לקבל מענה טלפוני מושלם בכל שעה ולכל צורך, עליו לדאוג גם לעובדים איכותיים שיתנו מענה הולם, אך גם למיכשור מתקדם של מרכזיות מתאימות. מרכזיות IP תופסות את מקומן של המרכזיות הרגילות מכיוון שהן מאפשרות להוזיל עלויות ונוחות בכל רמות השימוש. בזכות הטכנולוגיה החדשה ועבודה המבוססת על הרשת, מרכזיות IP מציעות פתרון תקשורת יעיל לחברות קטנות ולארגונים גדולים ומגוון יישומים ופלטפורמות עבודה מגוונות הופכים את המרכזיות האלה לדבר הבא שמבטל כל צורך במרכזיות טלפוניה רגילות.

מה מייחד מרכזיות IP מהסוג CENTREX?

מרכזיות CENTREX ממוקמות אצל ספק שירותי המרכזייה ולא במשרדי החברה, לכן כל הדרוש לניהול, אחזקה, תיקון ושדרוג של המערכת מבוצע על ידי ספקית השירות, מה שפוטר את בעל החברה להעסיק צוות טכני. על מנת להשתמש בקדמה אותה מציעה מרכזיה זאת, צריך רק להתקין תוכנה ולשים מכשיר טלפון על השולחן, כאשר ההתאמה של התוכנה ושל מכשירי הטלפון נעשית בצורה אופטימאלית לצרכי הלקוח.

מאפיינים עיקריים של מרכזיות IP מהסוג CENTREX

מרכזיות IP מסוג זה מאפשרות חיוג ישיר פנימה, שלוחות של מרכזיות אלה יכולות להיות חלק מקבוצת hunting על מנת לאפשר הפצה אוטומטית של שיחות נכנסות בין השלוחות. בנוסף, עבודה עם מרכזיות IP מאפשרת לקבל את השיחות הקוליות בצורה דיגיטאלית כשהן דחוסות לתוך חבילות רשת והן גם מאפשרות ניצול מרבי של רוחב הפס שאחראי על מהירות העברת נתונים. מאפיין ייחודי נוסף של מרכזיות IP מהסוג CENTRIX היא האפשרות של ריבוי אתרים שהן מאפשרות. הדבר מאפשר לשלב בתוך קבוצת CENTREX אחת את כל סניפי החברה ואת אנשי המכירות המפוזרים במיקומים גיאוגרפיים שונים.

יתרונות בולטים של מרכזיות CENTREX

למרכזיות CENTREX יתרונות רבים. הן קלות לתפעול ואחזקה, הן מבטלות עלות של שיחות בין שלוחות פנים והן מאפשרות ליצור קבוצת שימוש אחת משותפת לכמה קווים אנלוגיים ולקווי ISDN. בנוסף היא מספקת תוכנת חיוג אחידה לכל החברה ומעניקה שירותי טלפוניה זהים לכל עובדי החברה ללא הקשר למיקומם הגיאוגרפי.