מאמרים

צילום


  סוגים של קורסי צילום
יש מגוון רחב של קורסי צילום אליהם ניתן להירשם כמעט בכל גיל. חלק מהקורסים מיועדים לקהל יעד צעיר המעוניין לערוך היכרות ראשונית עם הענף, לעומת קורסים הפונים לקהל מקצועי עם רקע והכשרה מעשית. המאפיין המשותף לקורסים הוא שילוב בין ידע תיאורטי וניסיון מעשי. הקורסים מועברים על ידי אנשי מקצוע והם נלמדים במסלולים מגוונים. כדאי לבחור מסלול לימודים לפי הטעם האישי, להגיע לפגישת היכרות עם נציגי המוסד ולקבל מידע על נושאי הלימוד המרכזיים.

הקורס הבסיסי מעניק את היסודות והוא מיועד למתחילים. זהו קורס בו לומדים על אור, חשיפה, חוק הגומלין, מיקוד, טכנולוגיה, מדידות אור וכדומה. המפגשים הראשוניים מוקדשים לטובת היכרות אישית עם היסודות, בעוד המפגשים הבאים כוללים יציאה לשטח וקבלת משוב. מנגד, קורס מתקדם מפתח זהות ויצירתיות והוא כולל מפגשים המתמקדים בטכניקות, נופים ושימוש באביזרים טכנולוגיים.

תאורה מעשית, עיבוד תמונה וצילום אופנה
יש קורסים שלא קשורים באופן ישיר לתחום של צילום, אלא תורמים לו ומעניקים ערך מוסף. קורס כזה הוא לדוגמא תאורה מעשית או עיבוד תמונה. בקורס תאורה מעשית לומדים איך לשלוט על התאורה, כיצד להקים מערך תאורה ובאיזה אופן לבנות את התמונה לפי זוויות, מטרות ויעדים. בקורס עיבוד תמונה מתמקדים בתוצר עצמו ומתנסים בשימוש בתוכנות עריכה ועיבוד גראפי. שני הקורסים מיועדים גם לאנשים עם ניסיון בתחום וגם למי שרוצה להתנסות בתחומים חדשים.

מלבד האמור לעיל, קורס צילום אופנה יכול להתאים למפיקים או אנשים שרוצים לפתוח עסק. בקורס הזה לומדים על אופן בחירת הפריימים והלוקיישן, על פרודקשן ופוסט-פרודקשן ועל בניית הפקת אופנה. קורס צילום אופנה מועבר על ידי מדריכים המכירים את התעשייה ובקיאים בחוקים שלה בארץ ובעולם.