מאמרים

קוסטה בראבה


קוסטה בראבה הנה רצועת חוף בנפת ז'ירונה אשר בצפון חבל קטלוניה. מדובר על חבל ארץ בספרד ולמעשה משובר על אחד המקומות הפופולאריים ביותר בעולם שכן בכל שנה נוהרים לחבל הארץ קטלוניה מיליוני תיירים מכל רחבי העולם.

בשנות החמישים והשישים חופי קוסטה בראבה היו נחשבים לחופים המבוקשים ביותר בעולם וכי מי שרצה חופשה ייחודית היה מגיע אליה. לאחר מכן חופים אחרים החלו לפתח את עצמם ברחבי העולם והתיירים החלו מחלקים את זמנם בניהם אך הם עדיין נחשבים לחופים אהודים במיוחד.

מה חשוב לדעת על קוסטה בראבה ?

השם קוסטה בראבה (החוף הפרוע) ניתן לרצועת החוף בשל ההרים שנופלים אל הים ויוצרים מראה מיוחד במינו. לאורך רצועת החוף ישנם מפרצים רבים והנוף הפראי הוא חלק בלתי נפרד מהיופי במקום.

אמנים בולטים מהאזור הם סלבדור דאלי ופבלו פיקסו שנפשו בערי החוף באזור. בכל האזור ניתן לראות סימנים לכך שאומנים גדולים אלו היו חלק ממנו וזאת בשל המוזיאונים והדגש על העובדה שהם הגיעו מחבל ארץ זו.

היכן כדאי לבקר כשנמצאים ברצועת קוסטה בראבה ?

אחד הדברים שמאפיינים את קוסטה בראבה היא כפרי הדייגים המקסימים שבה. מדובר על רצועת חוף גדולה בה המון מפרצונים כחולים יפיפיים בהם כפרי דייגים נושנים שהצליחו לשמור על המראה הייחודי שלהם למרות התיירות ההולכת וגואה באזור.

אחד מכפרי הדייגים באזור הוא טוסה דל מאר. הוא נמצא כ – 100 קילומטרים מברצלונה ומי שמעוניין לשהות בחופשה בעיירת נופש ייחודית – זהו המקום המושלם בשבילו. הכפר מפורסם בשל האותנטיות שלו, יש לו עיר עתיקה עם רחובות צרים ומתפתלים, המון חנויות למזכרות וטיילת יפיפייה. מי שמגיע למקום רק צריך לקחת בחשבון שעוד כחצי מהתיירים בעולם נמצאים שם ליהנות מהיופי גם כן.

כשיוצאים מטוסה דל מאר וממשיכים בנסיעה לכיוון העיירה סאן פליו דה גיסולס ניתן ליהנות מדרך מפותלת וארוכה של נוף עוצר נשימה. מדובר על נסיעה של כמה שעות אך היא מומלצת במיוחד.

מקומות נוספים שמומלץ לבקר בהם בעת השהייה בחבל הארץ קוסטה בראבה הוא האזור Begur בו המון גלריות לאומנות ובוטיקים, בעיר Palafrugell בה בכל יום ראשון יש שוק אוכל ייחודי, הכפר S'Agaro בו נוף ייחודי של חופי הים, הכפר Torrent בו מסעדות רבות ובעיר Girona ניתן ליהנות ממעט היסטוריה וארכיאולוגיה. לנודיסטים שבניכם מומלץ לבקר בחוף Cala Senor Ramon.