מאמרים

רכישת קרקע חקלאית


רכישת קרקע חקלאית – פתרון מעולה למצוקת הדיור

במהלך עשר השנים האחרונות, אין כל צל של ספק כי לא רק שמחירי הדירות והבתים בישראל האמירו באופן קיצוני ביותר, ללא שום רסן וללא שום קשר למצב הכלכלי במשק, יותר ויותר אנשים 'מצאו' את עצמם אובדי עצות מבחינת כל מה שנוגע ל'חלום' והצורך של רכישת דירה ובית פרטי במדינת ישראל. יחד עם זאת, חיפוש מהיר אחר אלטרנטיבות למצוקה מן הסוג הזה 'מגלה' את האפשרות של רכישת קרקע חקלאית, הלא היא פתרון מעולה למצוקת הדיור בעלות אשר אפשרית בסופו של דבר למימון.

רכישת קרקע חקלאית – רכישה זולה, אטרקטיבית ובאיזור כפרי

מדי שנה, מנהל מקרקעי ישראל משווק עשרות חלקות של קרקעות חקלאיות כאלה ואחרות בכל רחבי הארץ. על פי רוב, קרקעות אלו ממוקמות להן ממש בסמוך למרכזי ערים גדולות, מיקום אשר בוודאי מבטיח נגישות לכל התשתיות והשירותים הקהילתיים. בנוסף, היות והקרקעות החקלאיות הינו בוסריות וכלל לא 'מפותחות', במונחים כספיים וטכניים, רכישת קרקע חקלאית הינה רכישה זולה, אטרקטיבית ובאיזור כפרי – שלושה גורמים נחשקים ואטרקטיביים ביותר על פני כל אדם ואדם בישראל אשר מעוניין לרכוש בית או דירה.

רכישת קרקע חקלאית – זמינה בכל הארץ ובמסגרת של רכישה מאורגנת

ובכן, מבחינת מיקום קרקעות, האפשרות של רכישת קרקע חקלאית הינה זמינה בכל הארץ, כלומר, היא מספקת קרקעות מצפון הארץ, דרך מרכזה ועד דרומה וליד ובערים כמו תל אביב, חיפה, כפר סבא, ירושלים ועוד. בנוסף, כל רכישת קרקע חקלאית מתאפשרת אך ורק במסגרת של רכישה מאורגנת, כלומר, בשיתוף וביחד עם עוד אנשים אשר מתעניינים בתהליך של רכישת קרקע חקלאית.

רכישת קרקע חקלאית – עתיד הדיור של אוכלוסיית מדינת ישראל

באופן ממוצע, רכישת קרקע חקלאית באיזור מבוקש עולה בממוצע כרבע מיליון ₪. בהשוואה לדירות ובתים פרטיים בנויים אשר עולים כמה מיליונים של שקלים, אין ספק, כי, מדובר במחיר פשוט דימיוני, בעיקר בעבור האדם הממוצע. אז מה הפלא, שהמסלול והאפשרות של רכישת קרקע חקלאית כבר 'זכתה' לכינוי עתיד הדיור של אוכלוסיית מדינת ישראל?