מאמרים

שייט לאנטרקטיקה


שייט לאנטרקטיקה – המסע החם אל היבשת הקפואה

לפעמים ממריאים אל הגשמת החלום. לפעמים מפליגים אליו. שייט לאנטרקטיקה הוא הפלגה חלומית אשר בעצם קיומה מגשימה חלום. האמצעי הוא המטרה... היבשת החמישית בגודלה בעולם, שיש בה נפשות חיות אבל מעטות מהן הן נפשות של בני אדם, מהווה יעד אטרקטיבי לשייט תענוגות. קרחוני ענק, כלבי ים, פילי ים, פינגווינים.

שייט לאנטרקטיקה – קור שלגים, אך יפה להדהים:

השייט עוצר נשימה. הפיורדים. הפסגות המושלגות. הים הקפוא. קרחוני הענק. בעלי החיים הייחודיים למקום. שייט לאנטרקטיקה מהווה חוויה ייחודית, שונה מזו הכרוכה בהפלגות נופש רגילות בקרוזים, באניות פאר. בשייט זה, אשר על מנת להפיק ממנו את מלוא הפוטנציאל הגלום בו רצוי לפנות שבועיים מחיי השגרה, ניתן להגיע אל מקומות מרהיבים ביופיים.

שייט לאנטרקטיקה מוצע במתכונות שונות ובמשכי זמן משתנים. המסלול הקלאסי עשוי להימשך בין עשרה ל-12 ימים, בעוד המסלול היותר ארוך, המקיף (תרתי משמע) עשוי להיערך 19 ימים. המסלול המקיף כולל גם, בין השאר, את איי ג'ורג'יה הדרומית ואת איי פוקלנד, מצבור (ארכיפלג) של כ -200 איים המצוי בדרום האוקיאנוס האטלנטי.

חברות שונות מציעות שייט לאנטרקטיקה. מומלץ לערוך סקר שוק ולהשוות בין הנתונים המוצעים לכם. במהלך השייט אתם צפויים לפגוש מושבות פינגווינים, להקות קורמורנים, לווייתנים, כלבי ים, אלבטרוסים, זנים רבים של ציפורים אקזוטיות, מבועי מים ייחודיים ועוד.

בהיר וקר – יפה ונהדר:

חשוב לציין, כי שינויים תכופים, צפויים, במזג האוויר הבלתי צפוי לחלוטין ביבשת זו עלולים לגרום שינויים מתכנית המסע המקורית, אבל עם זאת עצם קיומה של תכנית הפלגה מסודרת עשויה לתת לכם כיוון ויכולת שליטה על המסע.

אנטרקטיקה היא בחירה שונה, מעניינת, מגוונת. מי מכם שרוצים לשוט ליבשת קפואה זו נדרשים ( אם רוצים...) לקבל החלטה אסטרטגית שמקבלים תיירים לפני יציאתם מסעות: היתכנות שינוי בלתי מתוכנן ובלתי צפוי היא כמעט מובנית בתכנית השייט אל יבשת זו.

מי מכם ש'רוצים אבל פוחדים' מוזמנים להתייעץ עם מי שכבר שטו וחוו את חוויית השייט אל היבשת הקפואה. השייט מאפשר לראות ולחוות מקרוב לא רק את יופיו הנדיר של הטבע אלא גם ואולי בעיקר את עצמתו העצומה.