מאמרים

GMAT


ממה בנוי מבחן GMAT?
התפקיד של מבחן GMAT הוא למעשה לסנן מועמדים שמעוניינים להתקבל לתוכניות לתואר שני בתחום של מנהל עסקים, לתואר ברמת MBA. מאחר שהביקוש גבוה, נקבע המבחן כמסנן איכות. יש לציין שבעבר, מבחן GMAT היה מיועד אך ורק למי שרצה להתקבל לפקולטות בחו"ל, אך בשנים האחרונות גם מי שרוצה להתקבל לתוכניות תואר שני במנהל עסקים, ואין לו תואר ראשון בהצטיינות, או המלצות מתאימות, צריך לעבור את המבחן. כך או כך, חשוב להבין ממה מורכב המבחן ולמה צריך להתכונן.

הכירו את פרקי המבחן
מבחן GMAT בנוי מארבע הפרקים שונים. שני פרקים הם מוכרים לגמרי מהבחינה הפסיכומטרית - הפרק שכולל חשיבה כמותית והפר שכולל חשיבה מילולית. אלו פרקים במתכונת שמוכרת יחסית מהבחינה הפסיכומטרית, כמובן עם שינויים קלים. כך למשל בחלק הכמותי של מבחן GMAT, עליכם גם להסביר אילו נתונים אתם צריכים לקבל כדי שיהיה אפשר לענות על שאלה, ואילו החלק המילולי כולל למשל חלק ייחודי של תיקון משפטים כך שהם יהיו הגיוניים מבחינה תחבירית ולוגית.

יש עוד שני פרקים ייחודיים למבחן GMAT. פרק אחת הוא פרק החיבור (שהוסף לאחרונה גם לפסיכומטרי הישראלי). בפרק זה, חובה לכתוב את החיבור בשפה האנגלית, ובמהלכו אתם בעיקר צריכים לטעון טענה בנושא שניתן לכם מראש ולנמק אותו היטב. זהו גם החלק היחיד שנלקח לבדיקה ידנית ואנושית ולא נבדק ע"י מחשב באופן טבעי. פרק נוסף הוא פרק שנקרא חשיבה משולבת, והוא כולל למעשה כל מיני שאלות בנשוא של עיבוד גרפים, ניתוח מהלכים, ניתוח אפשרויות, וכיו"ב.

מבחן לא פשוט עם שפע תחרות

יש לזכור שאם אתם רוצים לפנות למבחן או אל קורס  GMAT המבצע הכנה למבחן GMAT - הרי שאתם ממש לא לבד. הביקוש למבחן הולך וגובר גם בישראל ובוודאי שגם בעולם. הדבר מחייב אתכם ללמוד אליו ברצינות, ורצוי גם להירשם למכון לימודים מתאים כדי להתכונן.