מאמרים

אל נידו


אל נידו הוא אחד מיעדי הטיול הכי חמים למטיילים ישראליים בשנים האחרונות ולא בכדי. המקום הקסום המצוי בפיליפינים הוא אחד מהאזורים היפים ביותר במדינה ומשלב בתוכו חוף מרהיב ביופיו, איים הפורצים מתוך הים, מערות חבויות ויפיפיות שמהוות אתר צלילה מדהים ועוד.

היכן נמצא חוף אל נידו?

חוף אל נידו שוכן למרגלות עיירה קטנה בחלקו הצפוני של האי פלאוון שבמדינת הפיליפינים במזרח. המאפיין העיקרי של האזור הוא מקבץ גדול של איים המגיחים ממי הים, זאת לצד לגונות קטנות, מערות וכו' מסביב ההופכות את החוף הזה לאחד מהמתוירים בעולם בשל יופיו וייחודו. מחוף זה ניתן להגיע אל ערים גדולות אחרות שבמדינה בנסיעת רכב, כאשר זמני הנסיעה המשוערים הממוצעים הם כ-7 שעות לכל אחת מן הערים הגדולות, ביניהן סבאנג, פורט ברטון ופורטו פרינססה.

מה האקלים המאפיין את האזור?

הטמפרטורה הממוצעת בחוף זה במהלך השנה כולה היא גבוהה, מה שמאפיין את מזג האוויר הטרופי בה והיא באזור 30 מעלות צלזיוס. במרבית ימות השנה לא יורדים ממטרים בעיירת החוף, כאשר החודשים היבשים מתרכזים בעיקר בין ינואר לאפריל ונובמבר, דצמבר. ביתר החודשים כמות המשקעים גבוהה יחסית ועומדת על כ-30 מ"מ גשם. אם ברצונכם לטייל באזור, מומלץ לבדוק ולתכנן בהתאם לתנאי מזג האוויר השוררים בתקופה המיוחלת לנסיעה על מנת לחסוך אי נעימויות.

אילו אטרקציות יש באזור?

האטרקציות באל נידו מרובות ומדהימות. כאמור, ניתן לטייל לאורך החוף ולהתרשם מהרצועה היפיפייה והייחודית, כמו גם לרחוץ בלגונות השונות הפזורות בעיירה. אחת האטרקציות העיקריות בעיירת החוף המיוחדת היא צלילה וזאת לאור החיים הימיים המפותחים והייחודיים במי אל נידו. רבים בוחרים באופציה של צלילת שנורקל בעוד שאחרים מעדיפים צלילת בלון לעומקים.