מאמרים

ביטוח


בחירת חברת ביטוח | מאת: אורי שדה

כל רכישת ביטוח, מכל סוג שהוא, חייבת לעבור דרך חברת ביטוח. חברות הביטוח השונות הן הסוכנות הגדולות, באמצעותן אנו בסופו של דבר רוכשים את הביטוח בו אנו מעוניינים. כל רכישת ביטוח היא השקעה בעלת חשיבות עצומה. אנו רוכשים ביטוח בתחומים שונים בחיים, בהם אנו זקוקים לרשת ביטחון. בשל העובדה הזאת, כשאנו רוכשים פוליסת ביטוח כזו או אחרת, אנו לא מעוניינים להתפשר. חשוב לנו לבחור בפוליסה הטובה והמשתלמת ביותר עבורנו, אשר תענה על כל הצרכים שלנו. בימינו, שוק הביטוח הוא שוק רחב ומגוון להפליא, אשר ניתן בקלות ללכת בו לאיבוד. במאמר זה ננסה לענות על מספר שאלות נפוצות בנוגע לעולם חברות הביטוח, על מנת לאפשר לקוראים לקבל "קצה חוט" בנוגע לרכישות ביטוח בעתיד.

האם יש בכלל הבדל בין חברת ביטוח אחת לשנייה?

כן. בהחלט! נכון שרוב חברות הביטוח עוסקות באותם התחומים, ופעמים רבות מציעות אותם סוגים של ביטוח, אך אין פירוש הדבר כי חברות הביטוח שונות אחת מן השנייה רק בשמן. עולם הביטוחים הוא עולם מלא בתחרות. כל חברת ביטוח שואפת למשוך לקוחות רבים יותר. תחרות זו מובילה לניסיונות שונים מצדה של כל חברת ביטוח להציע שירותים ייחודיים ופוליסות ייחודיות, אשר יאפשרו לה להיות יותר אטרקטיבית. בשל העובדה הזו, ברכישת פוליסת ביטוח כזו או אחרת, חשוב מאוד לערוך סקר שוק מקיף, ולבדוק מה מציעה כל חברת ביטוח בתחום בו אנו מעוניינים. פעמים רבות נופתע מן הפערים והשונים בין החברות השונות.

רגע, אז ההבדל הוא רק במחיר?

לא. ההבדלים בין חברת ביטוח אחת לשנייה לא מתבטא רק במחירים על פוליסה כזו או אחרת. יותר מכך, כשאנו באים לרכוש ביטוח, עלינו לבדוק מרכיבים נוספים, לצד המרכיב הכלכלי. כמעט בכל תחום, חברות הביטוח מציעות פוליסות שונות, אשר מציעות פירוט שונה ושירותים שונים. השוני בין החברות לא מתבטא רק בסכום אותו אנו צריכים לשלם, אלא גם במידת הכיסוי בכל אחת מן הפוליסות. על כן, בבואנו לערוך סקר בין חברות ביטוח שונות, חשוב מאוד לקחת בחשבון את מרכיבי הפוליסה ולא רק את המחיר הנקוב.

אם כך, איך אבחר?

התמונה המצטיירת ממאמר זה היא תמונה של שוק מורכב ביותר. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם שוק הביטוחים, היא למידה. ככל שניחשף לפוליסות רבות יותר, כך נקבל ברור יותר בנוגע למצב הנתון, ונוכל להגיע להחלטה הראויה. יחד עם זאת, קיימות נקודות נוספות אותן חשוב לקחת בחשבון:

1. כשאנו בוחרים בחברת ביטוח, חשוב לבחור בחברה מוכרת ומבוססת. חברת ביטוח היא גוף עליו אנו צריכים לסמוך במאת האחוזים, על כן, חשוב לבחור בגוף אשר יוכל לספק לנו בפועל את כל המובטח לנו.

2. פעמים רבות, רכישת מספר פוליסות מאותה חברת ביטוח תקנה לנו הנחה משמעותית. כשמצאנו חברת ביטוח מועדפת, כדאי לבדוק מה היא מציעה בתחומים אחרים הקשורים לביטוח.