מאמרים

טיולים מאורגנים לפרו


פרו היא אחת המדינות המתויירות והמעניינות ביותר ביבשת אמריקה דרומית. זוהי הארץ השלישית בגודלה ביבשת וארץ בעלת היסטוריה ותרבות עשירים במיוחד. אך לא רק – פרו זו גם ארץ עם נופי טבע קסומים ועוצרי נשימה: אגמים תכולים רבים, הרים מיוערים ופסגות מושלגות, חופים מרהיבים של האוקיינוס השקט וכמובן ארץ של מטבח מהטעימים בעולם.

זו הסיבה כי מטיילים ישראלים רבים מתעניינים בסוגי טיולים מאורגנים לפרו, המציעים הן טיולים אתגריים בעלי רמת קושי גבוהה והן טיולים קלים ונוחים, גם עבור משפחות עם ילדים או מטיילים מבוגרים. חברות נסיעה רבות מציעות טיולים מאורגנים לפרו כאשר התקופה המומלצת לטיול היא תקופה החורף והאביב (כאן בארץ).

טיולים מאורגנים לפרו – היסטוריה וגיאוגרפיה

פרו היא כאמור המדינה השלישית בגודלה ביבשת דרום אמריקה ונחשבת למדינה לטינו-אמריקנית. פרו שוכנת לחופה של האוקיינוס השקט וגובלת בצ'ילה, בבוליביה, בברזיל, בקולומביה ובאקוודור.

זהו חבל ארץ מעניין ומסקרן בו מתגוררים בעיקר אינדיאנים השומרים עד עצם היום הזה על לבושם המסורתי, המטבח האותנטי והמנהגים העתיקים. בירתה של פרו היא עיר לימה – עיר תוססת, ססגונית ומרתקת, שכן גם מקום מושבו של המשנה למלך ספרד. היא מאופיינת בארכיטקטורה קולוניאלית ויש בה המון מוזיאונים, מסעדות ומקומות בילוי לתיירים. כיום מתגוררים בפרו כ- 28 מיליון בני אדם, כאשר 9 מיליון מתוכם מתגוררים בלימה.

טיולים מאורגנים לפרו – פנינה ארכיאולוגית

בזכת התרבות העשירה וההיסטוריה ארוכת השנים של פרו, היא נחשבת לפנינה ארכיאולוגית של דרום אמריקה כולה. יש בה שרידים רבים ואנשים שעדיין משמרים את אורח התרבות המסורתי. אלה הם צאצאי תרבות האינקה האגדית, המפורסמת בזכות העיר הקדומה מאצ'ו פיצ'ו המבטיחה לכל מטייל חוויה קסומה ובלתי נשכחת. מטיילים רבים, הן במסגרת של טיולים מאורגנים לפרו והן במסגרת של טיולים עצמאיים, מרגישים לעיתים כי חזרו בזמן בעיקר בזכות הניגודים שתראו בה: בנייה מודרנית לצד בנייה עתיקה.

טיולים מאורגנים לפרו – סוגי טיולים

לכל מי שמחפש טיולים מאורגנים לפרו קיימים היום אפשרויות רבות ומגוונות להכיר את המדינה המרהיבה. זהו יכול להיות טיול הכולל רק את הביקור בפרו עצמה ויכול להיות טיול הכולל גם ביקור במדינות השכנות. כמו כן, זהו יכול להיות טיול בעל רמת קושי נמוך, במסגרתו תבקרו במוזיאונים ובאתרי מורשת ויכול להיות גם טיול שיכלול פעילויות ספורטיביות אתגריות: סנפלינג, רפטינג, טיפוס הרים, שייט, טרקים רגליים בג'ונגלים וכד'. הכל תלוי כמובן בסוג המטיילים ובתקציב העומד לרשותם.