מאמרים

טיול לגלפגוסהגיע הזמן לצאת אל טיול לגלפגוס


מה אתם יודעים על ארכיפלג האיים גלפגוס? רוב האנשים כלל לא מודעים לקיומם של האיים הללו על פני הגלובוס. המעטים שכן מודעים אליהם, יודעים שזו קבוצת האיים אליה הפליג החוקר הנודע צ'ארלס דארווין, ובעקבות התצפיות שלו באיים הללו הוא פיתח את תורת האבולוציה שלו. עם זאת, קבוצת האיים הזו לא שמורה למדענים בלבד (למרות שעד היום המינים באי נחקרים ללא הפסקה בידי המדענים של ימינו), ואתם יכולים לצאת אל טיול לגלפגוס ולחזור עם אינספור חוויות מרגשות וזכרונות קסומים מחבל ארץ מופלא זה.


אז למה דווקא גלפגוס?

למה לצאת דווקא אל טיול לגלפגוס ולא ליעדים אחרים? כמובן שהיעדים לא נגמרים בעולם כולו, אך בכל זאת, במקרה של טיול לגלפגוס אנחנו עדים למשהו מיוחד. זוהי קבוצת איים קטנה מאד המורכבת מאחד עשר איים בלבד, ביניהם רק חמישה מיושבים (ואף לא מדובר על אוכלוסיה מקורית). יש עבודות שימור חזקות מאד באיי גלפגוס, על מנת לא לפגוע במיני הצמחים ובעלי החיים שנמצאים שם - מה שהופך את הטיול לחגיגה לעיניים.


וזה מתחיל כבר בשיט

במקרים רבים, טיול לגלפגוס מתבצע לא דרך טיסה אלא למעשה דרך שיט (האיים קטנים במיוחד ואינם ערוכים לבניה של שדות תעופה ברמה מסחרית). ספינות רבות אשר שטות לגלפגוס כוללות בתוכן תא זכוכית מיוחד הנמצא בחלקה התחתון של הספינה. דרך התא, טיול לגלפגוס הופך למיוחד עוד יותר כי ניתן לצפות דרכו במינים מיוחדים של חיות ים שאינן מוכרות לנו.


לכמה זמן נוסעים?

בעיקרון, טיול לגלפגוס לא אמור לקחת יותר מידי זמן משום שמדובר בקבוצת איים קטנה. עם זאת, יש בכל זאת הרבה מה לראות בתוך האיים הקטנטנים הללו. אם אתם קצרים בזמן, אפשר לצאת אל טיול לגלפגוס שיכלול שיט של שלושה לילות בלבד. יש אפשרות גם לצאת לטיולים ארוכים יותר של שבוע ואף של עשרה ימים.