מאמרים

טיול לרומניה בכל עונות השנה


טיול לרומניה - המדינה שלא מפסיקה להפתיע

רומניה היא הפתעה לכל מי שמבקר בה בפעם הראשונה. ארץ יפהפיה, זן נדיר בו קיימים עדיין נופים בתוליים ובראשתיים שיד אדם עדיין לא נגעה בהם. זאת לצד ערים מתפתחות, הסטוריה מפוארת, אגדות למכביר ואוכל נפלא. טיול ברומניה מפגיש את המטייל עם מראות וחוויות עזים ועוצמתיים שממש נחקקים בזכרון.

מה כדאי לראות במהלך טיול לרומניה

טיול לרומניה מציע שפע של אטרקציות שספק אם תספיקו לראות את כולן בטיול אחד, גם בשל העובדה כי מדובר במדינה די גדולה ונדרש זמן לתור אותה. על כמה מקומות יהיה פשוט חבל לוותר ולא לראותם אם אתם כבר בעיצומו של טיול ברומניה:

פויאנה בראשוב היא עיירת נופש קסומה בסמוך לעיר בראשוב. מומלץ לערוך טיול רגלי מבראשוב אל פויאנה בראשוב, מרחק של כשנים עשר קילומטרים בלבד בתוך נוף הררי מפותך ומקסים ועם תצפיות פנורמיות בדרך. מתאים למיטיב לכת.

ארמון פלש הוא אחד הארמונות (מיני רבים) היפים ברומניה. נמצא בעיר סינאיה ונבנה על ידי המלך קארול הראשון בשנת 1875. הארמון נמצא בתוך יער עבות למרגלות הקרפטים. טיול לרומניה בלי ביקור בארמון הוא החמצה של ממש.


טיול לרומניה - יש מה לראות

מכרה המלח ברומניה - טיול ברומניה כולל ביקור חובה במכרה סלאניק פרחובה שהוא מכרה המלח הגדול ביותר באירופה. המכרה היום אינו פעיל והביקור כולל ירידה אליו באמצעות מעלית לעומק של כמאתיים מטרים מתחת לפני האדמה. הסיור כולל ביקור בחמישה עשר אולמות חצובים במלח וצפייה בפיסול באבני מלח כמו פסל הקיסר הרומי טריאנוס, פסלו של אמינסקו שהיה במשורר הלאומי של רומניה ועוד.המקום משמש גם כבית חולים לחולי אסטמה, ילדים בעיקר מאחר וכמו חדר מלח, יש למקום תכונות ריפוי למחלות נשימה. זהו אתר חובה במסגרת טיול לרומניה.

סיגשווארה היא אתר מורשת לאומית עולמית המעוצבת בסגנון ימי הביניים. האזור מרהיב ביופיו ועם מבנים עתיקים ומקסימים. מדי יום מתקיים ברחבת העיר הגדולה מופע רחוב המתבצע על ידי צעירים מקומיים.


טיול לרומניה - עיר הבירה

טיול לרומניה הוא לא טיול אם לא ביקרתם בעיר הבירה היפה בוקרשט. העיר שוכנת על גבול נחל דמבוביצה והסגנון והקצב שלה מפתיעים במיוחד ומזכירים ממש את פריז השוקקת והאלגנטית. ארמון הבנק לחסכונות, בניין הפרלמנט, שער הנצחון ואולם הקונצרטים הם חלק קטן ממה שצפוי לכם כשתחליטו על טיול לרומניה.