מאמרים

מוזיאון דאלי


כל מה שרציתם לדעת על מוזיאון דאלי :

כשאנחנו שומעים על השם דאלי אנחנו חושבים ישר על סלבדור דאלי, אחד הציירים המפורסמים ביותר בעולם. מוזיאון דאלי הנו מוזיאון תיאטרון הנמצא על הדרך המסחרית שבין ספרד לצרפת. דאלי עצמו עיצב את המוזיאון כאשר הוא משתמש בכל יכולותיו האומנותיות הפרובוקטיביות וזאת כדי לגרום למבנה להראות ייחודי.

המוזיאון תמיד התבלט בין מוזיאונים אחרים בספרד וזאת משום שהוא מציג באופן מובהק את אישיותו המוחצנת והייחודית של סלבדור דאלי תוך שהוא מעביר את המסר שדאלי עצמו ניסה להעביר ביצירות האומנות שלו. המוזיאון נמצא במבנה תיאטרון נושן ובתוכו מוטיב חוזר של אופל וסקס. ניתן לראות כי במרבית יצירות האומנות מככבת אשתו של דאלי ששמה גאלה, נימפומנית בעלת סקס אפיל ייחודי ואהבה עצמית.

מה חשוב לדעת לפני שהולכים אל מוזיאון דאלי ?

מוזיאון דאלי נמצא כאמור על הדרך המסחריים בין ספרד לצרפת. מדובר על אתגר לא קטן לתיירים אשר נמצאים בעיר ברצלונה לחופשה. יש בפני השוהים בעיר שתי אפשרויות עיקריות. האחת היא לנסוע באופן עצמאי באמצעות רכב מושכר והשנייה היא לנסוע במסגרת טיול מודרך.

יש לציין כי בכל יום יוצאים מכיכר קטלוניה שבעיר סיורים מודרכים למוזיאון. מומלץ מאוד להצטרף לטיול המאורגן למוזיאון, הוא חוסך הרבה טרחה סביב מציאת המוזיאון וההתמצאות בכבישי המדינה. כמו כן, מדריך הטיולים בקיא בציורי דאלי ובדרך כלל הסיור יהיה מלווה בהסברים מרתקים אודותיהם.

מחיר הכניסה למוזיאון הנו 11 יורו לאדם אחד. בימי שני המוזיאון סגור ובמהלך השבוע ניתן לבקר בו בין השעות 9:30 בבוקר ועד 18:00.

קצת על הצייר דאלי :


מוזיאון דאלי עוצב על ידי אחד הציירים הגדולים של כל הזמנים – סלבדור דאלי. דאלי היה לצייר מפורסם לאחר שלמד באקדמיה לאומנות. הוא תמיד היה בולט בשל מראהו הייחודי ודעותיו השונות. לדאלי היה שפם ארוך במיוחד הוא משך תשומת לב בשל הכריזמה הגדולה שקרנה מנו לכל אשר פנה.

דאלי גדל בבית ממוצע, אביו היה נוטריון וגדל בעיר פיגראס (אשר בסמוך לו נמצא כיום המוזיאון). כבר מגיל צעיר הציור היה חלק בלתי נפרד מחייו של דאלי ובימים ההם למי שהיה כישרון לתחום היה לומד אותו לעומק. מהילדות למד דאלי בבתי ספר לאומנויות ובלט בכולם בשל כישרונו הגדול.

במהלך השנים דאלי התחתן עם גאלה ואין ספק כי זוגיות השניים עוררה לא מעט מחלוקות שכן הייתה פרובוקטיבית במיוחד ובולטת לעיני כל. הוא נפטר מכשל בלב בשנת 1989 בפיגראס, הוא נקבר במוזיאון עצמו.