מאמרים

מסיבת יום הולדת בחו"ל


יום הולדת בחו"ל – חגיגה מעבר לים... | מאת: אליאנה בכור

לפני 30 שנה, נסעו ישראלים רבים לחו"ל לראשונה בחייכם בירח הדבש. לפני 20 שנה זה קרה לאחר השחרור מצה"ל. לפני עשור התחילו לנסוע עוד לפני הגיוס, ובימינו? בימינויום הולדתבגיל שלוש עשרה או שתיים עשרה שנערכת מעבר לים היא כבר דבר די שכיח.

אז נכון, ארץ ישראל באמת יפה וגם פורחת, ואין לנו כל כוונה להתווכח שאין כמו בארץ, ועדיין, יום הולדת בחו"ל עשוי להיות חוויה נעימה במיוחד, עם היכרות מלהיבה עם תרבויות חדשות, אנשים אחרים, מנהגים שונים ואווירה שאיך שלא תהפכו את זה, לא תמצאו בארץ.

הנטייה הראשונה של אנשים רבים ששומעים את צמד המילים "יום הולדת" ו- "חו"ל" ביחד היא שמדובר בעניין נורא יקר, בהשוואה לארגון מסיבה בחצר של הבית או במסעדה טעימה. ובכן, כשעושים את ההשוואה באופן הזה, אכן מדובר בקפיצה במחיר. אך מרביתנו נוהגים גם ככה לבלות לפחות אחת לשנה מחוץ לגבולות ארצנו, אז למה פשוט לא לעשות את זה ביום ההולדת?

יום הולדת בחו"ל הפך בשנים האחרונות לפופולארי במיוחד. הורים שמפתיעים את ילדיהם, זוגות אוהבים שמפתיעים זה את זה, ואפילו ילדים שבגרו שמוקירים תודה להוריהם באמצעות הטיול. היעדים רבים – החל מאגן הים התיכון בחודשי הקיץ, דרך אירופה הקלאסית ועד יעדים מרוחקים ואטרקטיביים, דוגמת המזרח הרחוק, דרום אמריקה וכמובן ארצות הברית.


כמה עצות קטנות לשדרוג טיול יום הולדת לחו"ל


ראשית, בתהליך הזמנת המלון, ציינו בהערות שמדובר ביום הולדת ובקשו הפתעה נעימה בחדר, בצירוף פתק ברכה. מרבית המלונות ישמחו להעניק לכם את אלו, לרוב גם ללא תוספת תשלום.נקודה חשובה נוספת– השיא של הטיול. בכל יעד שתבחרו לחגוג בו יום הולדת בחו"ל יש מקום אחד שכולם מדברים עליו, כזה שנחשב לאטרקטיבי ביותר ומושך מיליוני תיירים בשנה. דאגו להגיע לשם בימים הפחות עמוסים, חבל לבזבז את יום ההולדת על שעות ארוכות בתור. אגב, זה לא חייב להיות המקום הכי תיירותי, אפשר לחפש את הפינה הכי רומנטית דווקא, את התצפית הכי יפה ועוד.

חשוב לזכור שזה אומנם יפה שהענקתם טיול לחו"ל כמתנת יום הולדת, אבל זה ממש לא מספיק, וחייבים לחשוב יצירתי ומפנק כדי שלשהייה בחו"ל יהיה ערך מוסף אמיתי. טיול נעים!