מאמרים

צימרים עם נוף


צימרים עם נוף בצפון

מי שבילה כבר חופשת צימרים עם נוף יודע שלחופשה הזו אין תחליף. אין הרגשה שמשתווה לרגע בבוקר בוא אנחנו מזיזים את הוילון, פותחים את החלון ונחשפים לנוף עוצר נשימה עם אויר קסום.

רוב הצימרים בצפון ממוקמים בנקודות אסטרטגיות שמשקיפות על נוף ירוק. למעשה, זו אחת הסיבות העיקריות בגללן אנחנו נוסעים לצימרים. צימרים עם נוף בצפון ממוקמים בכמה אזורים: ישנם צימרים עם נוף לכינרת, שנמצאים בעיקר בקיבוצים שסביב הימה. בגליל ובגולן נמצא צימרים עם נוף לעמקים, שממוקמים דווקא על פסגות הנמצאות בצוקים גבוהים. ניתן למצוא גם בקתות עץ בצפון עם נוף לחרמון שבחודשים מסוימים מאפשר לנו לראות את ההר המושלג היחידי שיש לנו.

צימרים עם נוף בירושלים

בשנים האחרונות נבנות עוד ועוד בקתות אירוח בירושלים עצמה וביישובים הסמוכים לה. מי שבוחר להגיע לחופשה בצימרים בירושלים, כמו למשל בעין כרם, נחשף לנוף קלאסי של בנייה עתיקה ומסורתית באבן ירושלמית. מסביב לירושלים, ביישובי שורש, בית זית, רמת רחל וכדומה נמצא נוף אחר ומרשים לא פחות.

סביב הסטף למשל, ישקיף הנוף על הרי ירושלים, על הפריחה ועל השילוב המדהים שבין החול הזהוב לפריחה הירוקה. אל תחששו לשאול את המארחים בצימר לאן משקיפה הבקתה. הם ודאי מבינים לפחות כמוכם את חשיבות הנוף.

צימרים עם נוף בנגב

גם בתחום הצימרים והאירוח – לא איחר הנגב להידמות לאזורים אחרים בארץ. דרומית לבאר שבע ולכיוון מצפה רמון, נוכל למצוא עשרות חוות בודדים בהן גרות משפחות המגדלות צאן, בקר וגידולים חקלאיים ומעבירות את חייהן בנוף מדברי ובשקט קסום. כדי לתת לנו טעימה מאורח חייהם, נבנו לא מעט בקתות אירוח שעשויות מחומרים טבעיים ובגישה אקולוגית. בקתות הצימרים בנגב נבנו על פסגות ההרים הזהובים שמשקיפים על הנוף המדברי. ככל שנתקרב למצפה רמון נוכל למצוא גם בקתות המשקיפות על הרי אילת, על מכתש רמון ועל צבעי החול שהולכים ונהיים מגוונים ככל שמדרימים.

צימרים עם נוף בים המלח

לא פעם נסענו לכיוון ים המלח והתפעלנו מהנוף. יישובים הנמצאים בדרך מהמרכז לים המלח, חשבו מאוד דומה לנו והקימו בקתות שמשקיפות על הים הנמוך בעולם. ים המלח מאפשר לנו נוף עוצר נשימה של שילוב בין מים להרים, בשקט מופתי ומעט מדברי. הנוף הנחשף מהצימרים האלה קשה להסבר בכמה מילים, לפיכך כדאי שפשוט תגיעו למקום ותראו בעצמכם. מה גם שהקרבה לים המלח היא הזדמנות מצוינת לטבול, להתמרח בבוץ ולהתפנק מהמינרלים הטבעיים.

חופשה בצימרים תעניק לכם שלווה ומנוחה. נופשים רגועים הינם בריאים לנפש ומהווים כמעט תחליף לפגישה עם פסיכולוגית קלינית, ביכולתם להעניק לגוף ולנפש חוויית בילוי שמיימית, מרגיעה ומפרה.