מאמרים

שמורת מצדה


שמורת מצדה – שמורה נדירה, ייחודית ומיוחדת ביותר !

לא בכדי שמה של שמורת מצדה 'נישא' בתבל, וזאת באופן ששמורה זו נחשבת לנדירה, ייחודית ומיוחדת ביותר. בפועל, כל זאת מתאפשר הודות לעובדה, כי שמורת מצדה הינה שמורה אשר כל כולה סמל לנחישות ולגבורה עזים ונדירים. יתרה מכך, מפאת ההיסטוריה אשר עומדת מאחורי שמורה זו, השמורה נחשבת לאתר מורשת עולמי ומקור נהירה לאין ספור תיירים מדי שנה וכל השנה .

סיפורה של שמורת מצדה – אתר מורשת עולמי

ובכן, בניגוד לשמורות אחרות, שמורת מצדה הינה אחת מן השמורות הבודדות אשר מוכרות כאתר מורשת עולמי. כל זאת, שכן מאחורי שמורה זו 'עומדת' היסטוריה מרשימה ואפילו עוצרת נשימה, היסטוריה אשר כל כולה מבוססת על הארמון המלכותי והמפואר אשר המלך הורדוס בנה בשטח השמורה ועל המצודה עצמה, המצור הרומי אשר הוטל על כלל האיזור, מערך המלחמה העיקש והעקוב מדם אשר היהודים ניהלו מול הרומאים ועוד. להוסיף לכך את מפרט הנוף המרשים של שמורת מצדה, והרי לכם את כל הסיבות מדוע מדובר באתר מורשת עולמי אשר רבים וטובים נוהרים אליו לאורך כל ימות השנה .

שמורת מצדה כוללת בתוכה אטרקציות ייחודיות רבות !

אין ספק, כי המפרט ההיסטורי והנופי של שמורת מצדה הינו ייחודיים ועוצר נשימה במלוא מובן המילה. יחד עם זאת, שמורת מצדה נחשבת לפופולארית ואהובה ביותר בעיקר כתוצאה משלל האטרקציות הייחודיות אשר נמצאות בה ומציעות ענייו רב לקהל האנשים המגיע לביקור באתר היסטורי מופלא ומיוחד זה. בפועל, בין כל אותן אטרקציות ניתן למצוא את החיזיון האורקולי של הגן הלאומי, את מוזיאון מצדה, את אתר השימור, מסלול ההליכה של שמורת מצדה ועוד ועוד אטרקציות מעניינות ביותר .

מגיע לדרום ? אל תוותר על חוויה בשמורת מצדה


שמורת מצדה נחשבת לגולת הכותרת של תעשיית התיירות של הדרום. לכן, אם גם אתה עומד להגיע לאיזור הדרום בזמן הקרוב, בין אם באופן עצמאי ובין אם במסגרת משפחתית, אתה לא יכול לוותר לעצמך על בילוי במסגרת השמורה הכל כך מופלאה הזו .