מאמרים

טיול בסין המודרנית


שנגחאי: סין האורבנית המודרנית, אטרקציות שהן חובה לבקר

מדובר באחת הערים המאוכלסות בעולם, עם 24 מיליון תושבים במטרופולין הסיני הענק – שנגחאי היא ללא ספק יעד אורבני מרתק בסין, שונה מהבירה בייג'ינג ממש בדיוק כפי שתל אביב שונה מירושלים. שנגחאי היא פסגת המודרניות והמערביות בסין, עם שלל מסעדות מפוארות וברים שווים, גורדי שחקים מהגבוהים בעולם ומוזיאונים מרשימים. אלה הן האטרקציות השוות בעיר הסינית שכדאי לבקר בהן:

טיילת הבונד (The Bund)

טיילת הבונד (The Bund) על גדות נהר החואנגפו  המפריד בין שני חלקי העיר - היא אחד המקומות היפים בשנגחאי עם שילוב בין ישן לחדש. בעבר נחשב האזור לעשיר והיוקרתי בשנגחאי עם מבנים בסגנון אירופאי וכיום צופים בניינים אלה אל קו הרקיע החדש של העיר בפודונג שנמצאית מעבר לנהר. גורדי השחקים של העיר מהווים סמל לפיתוח המואץ שסין חווה  מאז שנות ה-80 ופיתוחו האדיר של איזור זה בעשרים השנים האחרונות.

רצועת הבניינים המרשימה מתקופת השלטון הבריטי יושבת על צד אחד של נהר החואנגפו שחוצה את העיר ומעברה השני העיר החדשה. אפשר לעבור את הנהר במעבורת לצידה וגם בלילה הטיילת אטרקטיבית ויפה. משך ההליכה לאורכה - כשעה.

העיר העתיקה וגני יו

הרובע ההיסטורי המחודש של שנגחאי מהווה השריד האחרון שנותר מהעיר המקורית בזמנה היתה מוקפת חומה. גני יו (Yu Yuan), נמצאים במרכזו של הרובע המשחוזר שבנייתו החלה במאה ה-16. הרובע הינו בליל של  חנויות מזכרות לתיירים, בתי תה סינים, חנויות אלקטרוניקה, ומסעדות המוכרות אוכל מהמטבח הייחודי של העיר, לרבות כיסונים.

פודונג וגורדי השחקים הגבוהים בעולם

הרובע העסקי החדש של העיר -  פודונג נבנה בעשרים השנים האחרונות על גדות נהר החואנגפו החוצה את שנגחאי. כשמטיילים בטיילת הבונד ומסתכלים על קו הרקיע הגבוה של העיר, אי אפשר שלא להתפעל מהארכיטקטורה המודרית המרשימה של גורדי השחקים החדשים. לא פחות מכך, תוכלו להתרשם מתצפית על כל העיר מהכיוון הנגדי ממרומי  אחד מהמצפים מארבעת גורדי השחקים הגבוהים.

מגדל הפנינה (TV Pearl Tower)  המציע תצפית 360 מעלות עם רצפת זכוכית שצופה על העיר ההומה בגובה של כמעט 260 מטרים. המצפור מבניין הסחר העולמי (SWFC) שהחזיק עד לא מזמן בשיא גינס למצפור הגבוה בעולם, שנמצא בגובה של 492 מטרים. מגדל ג'ין מאו (Jin Mao) הוא אמנם הנמוך יותר מביניהם, אבל התצפית עדיין מאוד מרשימה מהבר הממוקם בקומה ה-87. והאחרון והגבוה ביותר הוא מגדל שנגחאי המתנשא לגובה של 632 מטרים.

למרות שחלק ניכר מהמקומיים דובר אנגלית, עדיין ייתכן ותתקלו בקשיי שפה בעת הביקור שלכם בעיר שנגחאי. אפשרות שעשוייה להקל את הביקור שלכם בעיר יכולה להיות באמצעות שימוש
בשירותי תרגום לסינית על ידי מתורגמנים מקומיים דוברי סינית ואנגלית, שישמחו להראות לכם את יופיה של שנגחאי ואף לספק לכם חווית טיול שונה ואותנטית.

טיול מאורגן לסין - מידע נוסף