מאמרים

קניית זהב במרוקו


•    נוסע לטיול במרוקו?
•    מעוניין בקניית צמידי זהב לאהובייך?
•    רוצה טיפים לקניית זהב במרוקו?


מרוקו נהייתה יעד פופולרי בשנים האחרונות לטיילים ישראלים, אחת הסיבות לכך היא קניית זהב במרוקו, אשר משתלמת מאוד. אם אתה מחפש איפה הכי כדאי לבצע את רכישותייך שיכולות לכלול כל העולה על רוחך כמו קניית צמידי זהב, קניית טבעות זהב, שרשראות זהב או אף זהב במשקל, מרוקו היא המקום לעשות זאת, לנו הטיפים בשבילך איך לעשות זאת.

למה להשקיע בקניית זהב במרוקו?

מרוקו התפתחה מאוד בשנים האחרונות מבחינה תיירותית ומגיעים אליה מטיילים רבים. אחד השווקים שמרוקו מצטיינת בהם היא שוק הזהב. הרוכלים ואנשי העסקים בתחום הזהב מודעים לעובדה שזהב מושך תיירים ומשתמשים בכך כדי לשווק את המדינה ולמשוך תיירים רבים. לכן קניית זהב במרוקו היא דבר נכון לעשות הן מבחינת המחיר המשתלם והן מבחינת זה שברוב במקרים אכן תקבל את הזהב ששילמת עליו ולא חיקוי זול.

איך אפשר לדעת שהזהב אמיתי?

בארץ, קניית זהב הינה בטוחה רק במקומות מוסדרים. במרוקו לעומת זאת לא משתמשים בציפוי זהב אלא רק בזהב טהור אמיתי. במידה והצליחו להערים עליך (נדיר) ולדוגמא כשלת בקניית צמידי זהב ומצאת כי הם מזויפים, המשטרה תהייה איתך בעניין ותגיע איתך למקום ולאנשים שמהם קנית ותקבל את הכסף חזרה. אותם מוכרים יסתכנו בסגירת החנות שלהם ובקנס כספי גדול כך שברוב המקרים הרוכלים הם הגונים ולא ימכרו לך משהו שהוא לא מזהב, כי זה פשוט לא משתלם להם להסתבך עם החוק במדינה.

סוג הזהב הנפוץ במרוקו

לרוב תפגשו במרוקו בזהב 18 קראט ויותר, לעומת ישראל, פה רוב הזהב שתפגשו יהיה 14 קראט. המחיר הוא לא משהו ממש קבוע וכמו כן תוכלו להתמקח עם הרוכל במידה וברצנוכם לדוגמא קניית צמידי זהב בכמות גדולה מהמקובל או כל סוג אחר של תכשיט כגון שרשראות טבעות ועוד. המחיר גם תלוי בכמות העיטורים ובעבודת היד המושקעת בתכשיטים אותם תרצה לרכוש.

מה המקום המומלץ ביותר לרכוש בו זהב?

המקום הידוע כמקום המומלץ ביותר לקניית צמידי זהב, שרשראות זהב וטבעות זהב הוא שוק הזהב במרקש שנמצא ליד השוק הגדול. המחירים שם זולים יותר בעשרות אחוזים ומשתלמים בהרבה. כמובן שצריך להיות עירניים ועם יד על הדופק ולראות ממי אתם קונים. כדאי גם לעשות מחקר קטן עם אנשים שכבר קנו והיו במרוקו בעבר. אבל באופן כללי שוק הזהב הוא מקום בטוח וכדאי לקניית זהב במרוקו כבר הרבה מאוד שנים.

מה עוד יש לעשות במרוקו?

מרוקו מדינה יפיפיה ומלאה בדברים שאפשר לראות. היא נמצאת בסמוך להרי האטלס ונופיה מהפנטים. אם ברצונכם לספוג קצת תרבות ולראות את הרובע היהודי הוא מומלץ מאוד. כיום נותרו רק כ150 יהודים ובתי הכנסת ובתי העלמין שם שמורים ומטופחים.

אוכל רחוב הוא כמובן אחד מהדברים המומלצים לתיירים. תוכלו לטעום מאינספור דוכנים ברחוב וכמו כן ישנן מסעדות טובות ואיכותיות. חשוב לציין שכשאוכלים אוכל רחוב צריך לשים לב שיש תחלופה גדולה של אנשים בדוכן ושהאוכל לא עומד שעות בשמש ומתקלקל, כי משם הדרך לקילקול קיבה היא דרך קצרה ולא נעימה..

מכירת זהב במחיר טוב - כתבה
טיולים מאורגנים לחו"ל - הרשימה המלאה